Dziś jest: 22.08.14   Godz: 21:37   Liczba artykułów: 7770
Artykuł

Rejs dla tapicerów

(02/2009)
Firma Rejs jest kojarzona z produkcją wyposażenia do mebli kuchennych i garderobianych. Jednak od około trzech lat wytwarza ona także elementy metalowe przeznaczone do mebli tapicerowanych. Jakość, pełna powtarzalność produkcji oraz elastyczność w realizacji zamówień indywidualnych to zalety, dzięki którym świadczone usługi cieszą się rosnącym powodzeniem.

Asortyment firmy w tym zakresie można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to oferta katalogowa, oparta na standardowych wymiarach, którą tworzą stopki i ślizgacze tworzywowe – około 20 różnych wzorów, stopki i nogi metalowe – ponad 50 wzorów oraz różnego rodzaju mechanizmy. Wszystkie te produkty są dostępne w ciągłej sprzedaży.
Druga zaś to elementy metalowe, wykonywane na zamówienie, zgodnie z koncepcją wzorniczą producenta mebli. W tym wypadku wykonywany jest prototyp na podstawie przekazanych rysunków konstrukcyjnych, który po akceptacji jest wdrażany do produkcji. Firma z powodzeniem wykonywała: płozy, poręcze, stopki metalowe, a również bardziej skomplikowane konstrukcyjnie podnośniki itp. Katarzyna Ziułkowska z działu marketingu firmy Rejs mówi: „Mamy też praktykę współpracy opracowywania elementów wykończenia mebli tapicerowanych, wykorzystując z jednej strony koncepcję wizualną producenta mebli, a wiedzę konstruktorów i możliwości produkcyjne naszego przedsiębiorstwa z drugiej. Efekty takiej współpracy są imponujące”.

Wszystkie produkty Rejsu cechuje dbałość o jakość i estetykę wykonania, jednak wyrobami, w których pokazuje lwi pazur, są stopki i nóżki metalowe. Decydujące znaczenie w tej kwestii ma park maszyn cyfrowych umożliwiających produkcję modeli o bardzo zróżnicowanej formie, co pozwala oferować produkty trafiające w gust nawet najbardziej wymagających odbiorców. Producenci mebli dokonują częstych zmian w zakresie wykorzystywanych elementów, zwłaszcza w obszarze detali zewnętrznych. Potrzebują oni produktów o dużej różnorodności, wykonywanych w krótkich seriach. I to właśnie zapewnia im firma Rejs.

Nowoczesny park maszynowy Rejsu jest gwarancją produkcji wyrobów na europejskim poziomie. Jego ciągłe unowocześnianie przez kilka ostatnich lat sprawiło, że firma może rozwijać i wdrażać produkty przy zachowaniu najwyższych standardów technologicznych. Wśród posiadanych urządzeń znajdują się między innymi: giętarki do rur, lasery, zgrzewarki – wszystkie automatyczne i sterowane numerycznie. Producent posiada poza tym własną galwanizernię, która oprócz podstawowych powłok galwanicznych ma w swojej ofercie, jako jedna z nielicznych w kraju, chrom trójwartościowy. Wanny galwaniczne o długości 30 m, szerokości 4,8 m oraz głębokości 1,3 m pozwalają na kąpiele nawet bardzo długich elementów konstrukcyjnych.

Producent realizuje zamówienia zarówno dużych fabryk, jak i mniejszych zakładów. Nie ma w tym zakresie problemów, gdyż posiada oddzielne struktury odpowiedzialne za zamówienie indywidualne. Należy podkreślić dużą dostępność produktów standardowych dzięki szerokiej sieci sprzedaży.
Katarzyna Ziułkowska mówi: „Sprawność i szybkość realizacji zamówień jest jednym z priorytetów naszej firmy zarówno w sektorze wyposażenia mebli kuchennych i garderobianych, jak i dostaw dla producentów mebli tapicerowanych. Większość standardowej oferty jest dostępna w magazynach naszego przedsiębiorstwa i 12 placówkach handlowych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Towar można odebrać osobiście, możemy dostarczyć go za pośrednictwem kuriera, a większe zamówienia, spełniające minimum logistyczne, dostarczamy własnym transportem. Wyroby powstające na podstawie powierzonego projektu zawsze wymagają indywidualnych rozwiązań i czas ich realizacji jest zależny od wielu czynników, między innymi: dostępności materiału, stopnia skomplikowania projektu, wielkości zamówienia”.

Wyczerpujących informacji zarówno o ofercie standardowej, jak i indywidualnych zamówieniach można zasięgnąć u przedstawicieli handlowych oraz pracowników obsługi klienta firmy Rejs.

(z)
« powrót
Wyszukaj w portalu
Aktualne wydanie
Tapicer_08_2012

› Przeczytaj on-line! ‹

Numer: 08/2012
Archiwum

Panel użytkownika

Twój e-mail
Hasło
Tapicerowane, meble ,tapicerka, tkaniny, skóry, materace, pianki, kleje, zszywki, włókniny, sprężyny, stelaże, ramy, nici ,taśmy, maszyny, programowanie
                       globalvanet.com